צבעי שיער

צבעי שיער

לפי סקרים, שוק מחירי צביעת השיער נע בסביבות כ- מאה חמישים מיליון שקל בשנה, כאשר כשליש מהנשים צובעות את שיערן במספרות ושני שליש מהנשים צובעות את שיערן במסגרת ביתית. צביעת השיער בשנים האחרונות עברה מהפכה גדולה. המשמעותית מכולן הינה ירידת גיל המשתמשים, שמתחיל היום בגיל חמש עשרה ואף פחות מזה. השינוי השני מתקשר לכל מה שקשור לבריאות השיער ולטיפוחו, הגברת המודעות לנושא הבריאותי, חייבה את החברות להעסיק צוותים של מדענים אשר אמונים על שיפור החומרים וכך יוצאות כל הזמן החברות בפטנטים חדשים, שמבטיחים לנו לא רק לא לפגוע בשיער, אלא אף לשפר אותו. הטרנד האחרון בתחום הינו סרום להגנת השיער שאותו משווקת בינתיים רק חברת לוריאל. כל המומחים לשיער מסכימים שלמרות הצביעות המרובות ששיער הנשים עובר, איכותו הכללית השתפרה לאין ערוך בעשור האחרון. השיער מושפע משינויים בחיים, מהרגלי תזונה, משינויים הורמונים, ממחסור בוויטמינים, מהזדקנות ומגורמים רבים נוספים, ולכן צריך להקדיש לו הרבה תשומת לב. חברות הצבע דאגו לכך שהחומרים המזיקים ייעלמו ובמקומם נוספו חומרים שנועדו לחיזוק עור השיער ולהרגעת הקרקפת . כך אפשר למצוא בתכולת ערכות צבעי שיער הביתיות צבעי שמנים, ויטמינים, מלחים טבעיים וכדומה.

המחירים של צבעי שיער – ערכה מול שפופרת

שינוי נוסף שחל בתחום צבעי שיער לבית שייך למגוון הנרחב של הצבעים. אם בעבר נהגו הלקוחות לקנות מספר מוצרים כדי להשיג גוון מעורב, הרי שהיום מציעות החברות נוסחאות מיוחדות של ערבוב מספר גוונים ביחד. לפני כשלוש שנים היו קיימים עשרה צבעי בסיס ושמונה גוונים נלווים, ואילו היום ישנם כ- שלושים גוונים שונים ומגוונים. הגוונים אשר נמכרים ביותר הינם בלונדיניים וכן אדומים. בנושא המחירים – ההבדלים בין הערכות השונות אינם מהותיים, אך יש פער גדול בין מחירי הצביעה הביתית לבין אלו שנעשים במספרה. התחרות הגדולה בין חברות הצבע ורשתות השיווק מורידה את המחירים ביחס ישיר ומי שיטרח ויחפש יכול למצוא היום ערכות שבין שלושים עד ארבעים ₪ לשיער קצר או חמישים עד שישים ₪ לשיער ארוך.

על מנת להוזיל עוד יותר את העלויות, אפשר לוותר על הערכה ולהסתפק בשפופרת צבע פלוס מיכל קטן של מי חמצן, שעלותם מגיעה ביחד לכ- עשרים וחמישה ₪. במקרה כזה, צריך להוסיף גם את מחיר השימוש בשמפו ובקונדישנר ולקחת בחשבון שהם אינם מכילים את החומרים המטפחים שנמצאים בערכות. גם ערכה וגם שפופרת לא מגיעים למחירי המספרות ביחד.