עבודה מהבית – המקצועות שאיתם תוכלי לעבוד מהבית

עבודה מהבית מעניקה גמישות, מתאימה לנשים שרוצות לשלב בין משפחה וקריירה ויכולה להתבצע במגוון רחב של תחומים. החל מאיפור ועד קוסמטיקה: בואי להכיר את האפשרויות הכי רלוונטיות עבורך

עבודה עצמאית מהבית שונה לחלוטין ממצב שבו עובד שכיר ממשיך לבצע את המשימות שלו גם אחרי שהוא יוצא מהמשרד. במילים אחרות, למרות שמעל 51% מהישראלים מעידים על עצמם שהם לא עובדים מהבית (לפי סקר שפורסם בשנת 2014), יש עלייה משמעותית בכמות האנשים שמוותרים על העבודה הרגילה כשכירים לטובת היתרונות של עבודה מהבית. כאן מדובר בעיקר על כאלה שעושים זאת בגלל השעות הגמישות, האפשרות לשלב בין קריירה ומשפחה וכמובן התחומים הרלוונטיים.

מעניין לגלות שמעל 26% מהישראלים דווקא היו רוצים לעבוד מהבית "במידה רבה" ועוד 23.5% "במידה רבה מאוד", לו ניתנה להם האפשרות. בחלוקה לפי מגדר, 14.1% מהנשים עובדות מהבית פעם-פעמיים בשבוע לעומת 18.6% מהגברים, ו-56.1% מהנשים בכלל לא עובדות מהבית לעומת 46.2% מהגברים שמוותרים על התענוג. מצד שני, חלק מהנשים שלא עובדות מהבית אולי לא מכירות את המקצועות הנכונים.

החל מאיפור ועד קוסמטיקה: הנה כמה הצעות שלא תוכלי לסרב להן

אוהבת את תחום הטיפוח והקוסמטיקה? תוכלי לעבור קורס לימודי איפור בבית ספר מקצועי ומיד לאחר מכן להתחיל להציע את שירותייך. עיסוק בטיפוח וקוסמטיקה כתחביב מניב אפילו לא דורש ממך לפתוח עוסק מורשה, כל עוד ההכנסות לא חוצות את הרף של 99,006 אלף ש"ח בשנת 2016. במצב כזה תוכלי לעבוד עם עוסק פוטר ולהימנע מהתנהלות מסורבלת מול רשויות המס והמדינה.

כמו כן, את יכולה להציע שירותי קוסמטיקה כמו מניקור ופדיקור. כל מה שצריך לעשות הוא להקצות חדר מסוים בבית, ובמקרים אחרים אפילו להסב את אחת מיחידות הדיור לטובת קליניקה. כך תוכלי לעבור בקלות בין חדר העבודה לבין הסלון, לפקח על המשפחה בלי לוותר על ההכנסה ולהגדיל את כמות הלקוחות בצורה עקבית.

מתי תהיי חייבת לפתוח עוסק מורשה?

שימי לב לכך שיש בעלי מקצועות חופשיים שחייבים להירשם כעוסק מורשה על פי החוק. אם את מתכננת לעבוד מהבית וכעצמאית בתור אדריכלית, יועצת ניהול או יועצת לארגונים, יועצת מס או מנהלת חשבונות, אין לך ברירה אלא לפתוח תיק במע"מ. נותני שירותים נוספים שעליהם חלה החובה להירשם כעוסק מורשה הם עורכי דין ורואי חשבון, פסיכולוגים ופיזיותרפיסטים.

כמובן שהבדלים בין עוסק מורשה ופטור הם לא השיקול היחיד שיש להתייחס אליו בבחירת עבודה מהבית. את יכולה למצוא עבודה כזו כנציגת טלמרקטינג, גרפיקאית וביצועיסטית. אם יש לך את הרקע המתאים, תוכלי להציע שירותי תרגום בלי לצאת מהבית וגם לעבוד כאשת שיווק. לבסוף, מקצועות אחרים שרלוונטיים לקריירה שלך יהיו אדמיניסטרציה, יצירת תוכן ושירות לקוחות.