מילוי קמטים על ידי חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית משמשת כבר כמה שנים כחומר הפלא הטבעי החדש למגוון של שימושים, בעיקר קוסמטיים בתקופה שבה כולם רוצים להישאר צעירים למראה. היא מספקת את כל הצרכים האלה בצורה בטוחה למדי ופשוטה יחסית. חומצה היאלורונית מיוצרת על ידי הגוף באופן טבעי בעזרת ג'ל נטול שומן ושקוף. היא זאת שמשמשת הנוזל שנמצא במפרקים ובסחוסים, בתאי העור וברקמות הגוף ובכך שומרת על מוצקות ועל לחות תמידית. הכמות שלה וכושר הייצור שלה יורדים עם השנים ולכן צריך להוסיף אותה באופן מיוחד על ידי הזרקה או מריחה של ג'ל ביוצר במולקולות קטנות. כאשר מחפשים כל הזמן חומרים בטוחים וטבעיים לצורך מילוי קמטים, ברור למה החומצה הנהדרת הזאת משמשת היום בין היתר גם לצורך זה. הקוסמטיקאיות השתמשו בהן מזמן גם לטיפולי מזותרפיה שונים, אבל כיום אנחנו משתמשים בה גם לתיקון נזקים קוסמטיים ורפואיים, בין היתר גם למילוי שקעים ומילוי קמטים בעור.

תכונות הלחות שלה ומילוי של קמטים

היא מגבירה את ייצור הלחות בעור מלבד העובדה שהיא עצמה מלחחת אותו, על ידי זה שהיא מעודדת ייצור קולגן ואלסטין, שני חומרים שכמותם בעור מלמדת על כושרו להישאר צעיר ומתוח ורענן. זהו המצב הטבעי שלנו בצעירותנו ואליו אנחנו שואפים כאשר מזריקים את החומצה ההיאלורונית למילוי הקמטים. כאשר אנחנו מתבגרים הירידה בייצור שלה הוא זה שגורם למראה עייף וקמוט של העור. אנחנו מבצעים מילוי קמטים ע"י הזרקת חומצה היאלרונית לתוך הדרמיס, וזוהי פעולת מילוי קמטים בעזרת החומצה. עושים בה גם שימוש כדי לתקן כל מיני פגמים אסתטיים שונים כמו שקעים ונפילות של עור, להוסיף נפח ולהוסיף עוד לחות לעור כדי שיתמצק מבפנים וישמור על כושר ייצור הקולגן שלו עוד יותר.

טיפול בהזרקת חומצה היאלורונית

הטיפול מחזיק מעמד עד תשעה חודשים כאשר החומר נעלם אחר כך משום שהוא מתוסס. להבדיל מסיליקון, הוא אינו זר לגוף ולכן הוא יכול להיספג בו מבלי לגרום לנזק בריאותי כלשהו. את הטיפול מתחילים באלחוש המקום על ידי משיחת קרם אלחוש, ואחר כך מזריקים את החומר לאורך הקמט בכמה נקודות. העבודה מאוד מדויקת ודורשת ידיים מיומנות ומנוסות ושיקול דעת היכן להזריק כדי לקבל את התוצאה המיטבית ביותר. כך המקום השקוע מתמלא והקמט מתגהץ, מתיישר. נדיר שיש תופעות לוואי בזמן מילוי קמטים בשל טיבו של החומר, וזה יכול לגרום לנפיחויות קלות למשך יממה, או מעט שטפי דם נקודתיים במקום הזריקה. החומר עצמו אינו גורם לאלרגיה או תופעות שונות משום שהוא חלק טבעי ממה שהגוף שלנו מייצר בעצמו, כאמור. מכיוון שיש לנו חומצה היאלורונית גם במפרקים ברור לנו למה חשיבותה בגוף גדולה, והכמות הגדולה ביותר שלה נמצאת בעיניים, שם אנחנו רואים אותה לפי הברק בעיניים. שם גם רואים כאשר עם הגיל הייצור שלה פוחת ובגלל זה הברק מתעמעם.