איך לשמור על מברשות איפור לאורך שנים?

כל אישה יודעת כי אחד מכלי האיפור החשובים ביותר הוא המברשת.  מברשות איפור יוצרות את ההבדל בין איפור חובבני לאיפור מקצועי ומושקע ולכן חשוב להשקיע במברשות איכותיות ועמידות. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מברשות, לפנים, לעיניים, לשפתיים, לגבות ועוד. לכל מברשת יש את הפעולה הייחודית לה ולכן מאפרות מקצועיות מקפידות להחזיק את כולן, או לפחות את רובן הגדול. כמובן, המחיר של מברשות לאיפור, בייחוד מברשות מקצועיות ואיכותיות, אינו זול ויכול להתחיל מ90 ₪ למברשת בודדת ולכן חשוב לשמור על המברשות היטב, מה שיאפשר לעשות בהן שימוש במשך שנים רבות ללא כל בעיה.

תחזוקה שבועית נכונה

הדרך הטובה ביותר לשמור על מברשות איפור לאורך זמן הוא הקפדה על תחזוקה שבועית (לפחות) נכונה. גם מאפשרות שאינן מקצועיות, חשוב שתקפדנה על חפיפה שבועית של מברשות האיפור, דבר שינקה אותן משאריות איפור, ימנע הצטברות של חיידקים ויסייע להן להחזיק מעמד במשך שנים רבות ללא כל בעיה. חפיפה שבועית של מברשות איפור מתבצעת בעזרת סבון מיוחד לחפיפת מברשות או בעזרת תחליפים דומים כמו שמפו לתינוקות (עבור מברשות משיער אמיתי בלבד). לאחר החפיפה יש להשכיב את המברשות בזווית, כאשר ראש המברשת מוטה מטה, על מנת למנוע מטיפות של מים לחדור אל מקל העץ של המברשת ולהרוס אותו.

ניקוי מברשות יום – יומי

מאפרות מקצועית, אשר עושות שימוש באותן מברשות איפור באופן יום – יומי, ועבור לקוחות שונות, חייבות לבצע ניקוי של המברשות לאחר כל שימוש על מנת למנוע מעבר של חיידקים מלקוחה אחת לשנייה ועל מנת לשמור על איפור נקי ללא מעברי צבע. לכן, מאפרות אלו עושות שימוש בספריי ניקוי אשר אותו מתיזים על שיערות המברשת ומנגבים על מגבת נייר. הספריי מחטא את המברשת ומסיר ממנה שאריות צבע, הוא מתאדה בקלות וכך בתוך דקה ניתן לבצע שימוש חוזר באותה מברשת ללא בעיה. חשוב לציין כי לרוב התכשירים הללו מורכבים מאלכוהול אשר לאורך זמן מזיק למברשות ולכן כדאי להשתמש בהם רק כשאין ברירה ואין זמן לחפיפה מסורתית.