השתלות שיניים

רוצים להחזיר לעצמכם את החיוך המושלם? בחנו את האפשרות של השתלות שיניים!

לכל אחד מאתנו חשוב לשמור על חיוך מושלם, והחיוך הוא אחת מהדרכים הבסיסיות שלנו לתקשר עם העולם. איך נוכל לזכות עם זאת לחיוך מושלם, בהנחה שעברנו תאונה או שיש לנו מחלה אשר אלו גם אלו גרמו לכך שחלק מן השיניים בפה חסרות לנו? המחסור בשיניים, מעבר לעובדה שהוא גם עלול להציק ולהפריע מבחינה מעשית (להקשות למשל על אכילה ולעיסה), הרי שמהווה גם מפגע אסתטי. הרי מחסור של שן קדמית אחת אולי לא יפריע לנו במיוחד לאכול – אבל זה בהחלט מראה שאיננו אסתטי משום בחינה! הדרך אם כן להחזיר לעצמנו את החיוך המושלם, היא בעזרת התהליך של השתלות שיניים, אשר יכול לסייע לנו לא מעט! אז מהו התהליך הזה בעצם?

להבין כיצד ההשתלה תעזור לחיוך שלכם

  • מהות הפעולה – הפעולה של השתלות שיניים מתחלקת לשני שלבים באופן כללי. השלב הראשון הוא של התקנת השתל עצמו. השתל בעצם הוא הכלי שבאמצעותו יהיה ניתן לקבע בהמשך את השן החלופית, והוא מהווה תחליף לחניכיים ולשורש השן. לשתלים יש זמן מסוים שייקח להם עד שהם יתקבעו סופית בתוך החניכיים היטב. לאחר שנראה שזמן זה עבר, יהיה גם ניתן להתקין עליהם את הכתר. הכתר הוא התחליף לשן עצמה. יש לציין שכיום מייצרים כתרים באיכות גבוהה במיוחד. הכתרים נראים לא כמו תחליף מלאכותי לשן – אלא הם בגוון ועם תחושה שממש משחזרת את השן הרגילה, תוך התאמה גם למראה של יתר השיניים הטבעיות שיש בלסת שלכם. כך אתם מקבלים שחזור נהדר לחיוך מושלם!
  • כמה זמן התהליך לוקח? – לרבים מאתנו חשוב לשמור על מראה אסתטי בחיוך כמה שיותר מהר. בעבר, התהליך של השתלות שיניים היה נמשך בהכרח מספר חודשים. הסיבה לכך היא שבתהליך השמרני והבסיסי של ההשתלה, לוקחים מרווח של כמה שבועות מהכנסת השתלים, ועד קליטתם המלאה והתקנת הכתר. הדבר היה נכון אפילו אם מדובר על שן אחת בלבד שחסרה, ועל אחת כמה וכמה לכמה שיניים או ללסת כולה. עם זאת, כיום יש שיטות אחרות. יש למשל את שיטת ההעמסה. בשיטה זו אפשר להתקין את השתלים, ולהציב עליהם כתרים זמניים במהירות. לאחר כמה שבועות חוזרים ומתקינים לכם הפעם כתרים קבועים. עם זאת, יש לקחת בחשבון ששיטות ההעמסה לא בהכרח מתאימות לכל אחד – והדבר טעון בבדיקת רופא שיניים שמומחה להשתלות שיניים.

עוד כמה דברים שכדאי לזכור

החיוך המושלם שלכם תלוי גם באיכות הטיפול של השתלות שיניים. שימו לב כי השתלות טובות הן כאלו שנעשו ע"י רופא שיניים שהוא מומחה בתחום. כדאי גם לא לחסוך בכסף באשר לעלויות של השתלים. זה נכון שמלכתחילה זה עסק מעט יקר – אבל בינינו, לחיוך מושלם הרי אין מחיר.