הסרת שיער – כל האמת

אז מה האמת ואיך לבחור מכון אמין להסרת שיער ב IPL / לייזר ?

כקוסמטיקאית רפואית מאז שנת 1998 אני מלווה את תחום הסרת השיער מתחילת דרכי במקצוע. מה שהתחיל כתחביב אצל נשות העשירון העליון בארץ ובעולם הפך עד מהרה לשירות הנדרש בכל שכבות האוכלוסייה  החל באפילציה ע"י מחט , דרך מכשירי הלייזר ומכשירי הipl  ועד למכשירי קרן אור לשימוש בייתי. מטרת המטופלים נותרה אחת – הסרת שיער לצמיתות או דילול ארוך טווח והעיקר – כמה שפחות שיער!

במרוץ אחר הגוף החלק נוטים המטופלים לשכוח שמדובר במקצוע לכל דבר ועניין מכשירים רבים נמכרים כמצגי שווא ואף מבטיחים הסרת שיער לצמיתות, עליכם לדעת: כבר ב2007 משרד הבריאות הישראלי אסר לפרסם "הסרת שיער לצמיתות" ! החוק לא נאכף ובמקרים של תביעות נגד חברות גדולות ביהמ"ש: קבע "הסרת שיער לצמיתות פרסום מטעה"!

 

אז איך קורה שעדיין מפרסמים הסרת שיער לצמיתות או ללא הגבלה?

במיוחד בתחום הסרת השיער, צריך להגיד את האמת  ולתאם ציפיות. אבל עם השנים, מלחמת הקיום של מכונים רבים גררה אותם להבטיח כמה שיותר הבטחות דבר העושה עוול עם מכונים מקצועיים ועם טיפולי הסרת שיער מאוד איכותיים.
מכון שיבטיח לכם הסרת שיער לצמיתות או ללא הגבלה כל מטרתו היא מכירה מהירה ללא הבנה בסיסית.
לשם הסרת שיער מוצלחת יש לקחת בחשבון התפתחות הורמונאלית , בעיות הורמונאליות באם יש, מוצא אתני, גיל גוון עור ועוד.

ללא הבנה של בסיס הטכנולוגיה , מצבו הרפואי של המטופל/ת,  הקשר בין האור וגוון העור, עומק השערה וריכוז הצבע הכהה בשורש השערה, מה משמעות החום והכאב בתהליך, האם הם הכרחיים? או אולי ניתן לחיות בלעדיהם. ללא תשובות לשאלות אלו לא תיתכן הצלחה בהסרת השיער המיותר וכספכם יונח על קרן הצבי.

חשוב לציין כי אין מדובר במערכת קסמים וכל הפעלה של מכשור להסרת שיער בקרן אור מחייבת ידע מקצועי וכיוונים מדויקים של המכשור התואמים את הצורך הטיפולי של כל מטופל/ת. אין דין לקוח אחד למשנהו ועל המטפל להבין היכן הנקודה האפקטיבית עבורכם. הדבר נקבע לפי מספר פרמטרים גיל/ צבע העור/ /מין (זכר/נקבה).
הסרת שיער מקצועית יסודה ביכולת קרן האור לגרום להקרשת החלבון המזין את שורש השערה "קרטין".

טיפול מוצלח ל הסרת שיער ב IPL / לייזר /אפילציה יש להגיע לנקודת הסיבולת הגבוהה ביותר ללא היווצרות כוויה . בשנים האחרונות נעשו מאמצים אדירים בכל העולם כדי להכהות את הכאב וכיום יש מערכות נהדרות ההופכות את תהליך הסרת השיער יעיל וכמעט ללא כאב כלל. יחד עם זאת חייבת להיות תחושה מסוימת בזקיק השערה כדי לא להאריך עד  מאוד את זמן הטיפולים והימשכות הסדרה וחבל.

 

אז מה האמת בהסרת שיער?

הסרת שיער מכשירים פולטי אור יכולה לטפל רק בשיער בעל פיגמנט כהה. לא ניתן לטפל בשיער בלונדיני או ג'ינג'י. אין חיה כזו הסרת שיער לצמיתות !אך ניתן להביא להסרה של כ60 -90 אחוז משיער הגוף תלוי באזור המטופל ובמצבים הורמונאליים . חשיבות גדולה לשיחת תשאול אמיתית מול המכון המטפל ולתיאום ציפיות ,חשוב שלא תסתירו דבר מהמכון המטפל כולל בעיות רפואיות , נטילת תרופות וכל שאלה שתשאלו .שיחת תשאול אמיתית מול המכון המטפל הכרחית וחשובה לטיפול מוצלח ולתאום ציפיות. חשוב לדעת שישנם אנשים המגיבים טוב יותר מאחרים להסרת שיער , חשוב לדעת שלאחת סיום הטיפולים יתכן ותצרכו טיפולי תחזוקה אחת למספר חודשים הדבר שונה מאחד למשנהו. כדי להשיג תוצאות טובות אף יותר ניתן ורצוי לשלב טיפול ע"י אפילציית מחט לאותו שיער שאינו מגיב יותר לקרני האור.

לסיכום כשאתם מגיעים למכון להסרת שיער על תתביישו ,שאלו השאלות והפעילו שיקול דעת.

בהצלחה!

נכתב ע"י אורית בן יהודה קוסמטיקאית רפואית משנת 1989 ומנהלת מכון אורמדיקס.