היתרונות של שמפו ומרכך ללא מלחים

אנחנו רגילים לנוכחות של מלח בחלק גדול מהמזונות שאנחנו אוכלים, ולפעמים בכמויות גבוהות מאוד שכידוע עלולות להזיק לבריאות – אבל כדאי לדעת שגם בתכשירי טיפוח לשיער יש לפעמים מלחים. סיבה אחת לכך היא הקטנת עלות הייצור של התכשיר (והגדלת שורת הרווח של היצרן), ועוד סיבה היא שכשהשיער מלוכלך מאוד שמפו עם מלחים מאפשר ניקוי טוב יותר. יחד עם זאת שמפו ומרכך ללא מלחים מתאפיינים במספר יתרונות משמעותיים, וכדאי להיות מודעים אליהם.

הפחתת תופעות לוואי לא רצויות

שמפו או מרכך עם מלחים עלולים לגרום לגירויים באזור הקרקפת, ולגירוד מציק. חשיפה מרובה למלחים עלולה להוביל גם למחלות שונות של העור. לעומת זאת שמפו ומרכך ללא מלחים מבטיחים מינימום תופעות לוואי לא רצויות, ובעצם אפס סיכון לגירויים וגירודים.

מינימום צריבה בעיניים

כשאנחנו חופפים את השיער עם שמפו שיש בו מלחים, או לחילופין מרככים את השיער עם קונדישנר מסוג זה, והתכשיר נכנס לנו לעיניים, התוצאה תהיה צריבה לא נעימה. כשבשמפו ובמרכך אין מלח, גם אם נוצר מגע בין החומר הפעיל לבין העין, לא נרגיש צריבה.

אידיאלי לחיזוק השיער ושיקומו

שמפו ומרכך ללא מלחים מתאפיינים ברוב המקרים בחומציות נמוכה. רמת חומציות זו היא הטובה ביותר לשיער חלש או פגום, מפני שהיא מאפשרת שיקום טבעי וחיזוק של השערות החלשות.

שמירה על הלחות הטבעית של השיער

עוד יתרון משמעותי של תכשירי טיפוח לשיער ללא מלחים הוא היכולת שלהם לשמור על הלחות הטבעית של השערות – שערה בריאה זקוקה ללחות, ולכן זוהי סיבה טובה לעבור לשמפו או מרכך ללא מלח. מוצרים אלה גם שומרים על השומנים הטבעיים והחיוניים בשיער.

איך לבחור שמפו ומרכך ללא מלחים?

כדי למצות את היתרונות של שמפו או מרכך בלי מלחים, חשוב לבחור תכשיר של חברה מוכרת שמקפידה על רף איכות גבוה. דגש נוסף הוא התאמה מושלמת לסוג השיער – מתולתל, גלי, יבש, שומני וכו'. כמו כן רצוי מאוד לחפוף את השיער בתדירות המומלצת בהתאם למצבו, וכך להבטיח מראה בריא ושובה לב לכל השערות.