בחירת מוצרי קוסמטיקה לשימוש קבוע ויומיומי

השימוש היומיומי במוצרי טיפוח וקוסמטיקה שונים משותף למרבית האנשים, ובעיקר למרבית הנשים. גם אלו שאינן נוהגות להתאפר על בסיס קבוע משתמשות בתכשירים קוסמטיים שונים מדי יום, דוגמת קרם גוף, קרם פנים, דאודורנט וכד'.

הן עבור מי שנוהגת ממש להתאפשר ולהשתמש במגוון מוצרי קוסמטיקה וטיפוח שונים מדי בוקר או ערב והן עבור מי שמשתמשת במוצרים אלו רק לעיתים רחוקות יותר, מומלץ למצוא כמה מוצרי קוסמטיקה בסיסיים המתאימים ספציפית לעור גופה, ולהרכיב "תיק קוסמטיקה" קבוע – תיק עם אותם מוצרים מסוימים המתאימים לה אישית. אילו מוצרים עשוי להכיל תיק מסוג זה וכיצד מומלץ לבחור את מוצרי הטיפוח המסוימים בהם נרצה להשתמש על בסיס קבוע?

המוצרים בהם את רגילה להשתמש וצרכים קוסמטיים אישיים – תיק קוסמטיקה אישי

הסיבה העיקרית להרכבת תיק קוסמטיקה וטיפוח אישי היא כי קיימים כל כך הרבה סוגים שונים של מוצרי קוסמטיקה בשוק, וכל כך הרבה מותגים וסוגים שונים מכל מוצר ומוצר, עד כי קל ללכת לאיבוד בתוך השוק העצום הזה ו"לפספס" את המוצרים המתאימים לך ביותר. נשים רבות מצאו בנקודת זמן מסוימת מוצר מסוים שהתאים להן במיוחד, בין אם מדובר במוצר איפור, תכשיר קוסמטי – רפואי מסוים או כל סוג אחר של מוצר מהתחום, אך לאחר זמן מה כאילו ושכחו את אותו מותג מסוים מכיוון שהתפתו לנסות עוד ועוד מותגים חדשים ששווקו להן. לכן, מומלץ למצוא בכל תחום בתוך עולם הטיפוח והקוסמטיקה את המוצר או שניים המתאימים לך ביותר, ולהכניסם לתיק הקבוע שלנו.

תיק זה עשוי לכלול למעשה את כל מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח בהם את רגילה להשתמש על בסיס קבוע, או מדי פעם – קרם פנים וגוף, דאודורנט, מוצרי איפור בסיסיים (במידה ואת מתאפרת מדי יום או רק מדי פעם עבור אירועים חגיגיים), תכשירים קוסמטיים לטיפול בבעיות ספציפיות בעור במידה ויש כאלו, מוצרי טיפוח לשיער וכו'. בעצם – בכל פעם שאת משתמשת בתכשיר קוסמטי מסוים ומרוצה ממנו מאוד – שקלי להכניס אותו לתיק הקבוע שלך. אם הייתה לך חוויה טובה מספיק ממוצר מסוים, חבל שהוא ילך לאיבוד בתוך ים המוצרים השונים המשווקים לך בכל מקום מדי יום…

בחירה על בסיס ניסיון אישי, חוות דעת והמלצות מקצועיות

דרך אחת אותה כבר הזכרנו לבחירת מוצרים קוסמטיים לתיק הקבוע שלך היא באמצעות ניסיון אישי. בכל פעם שיוצא לך להשתמש במוצר או תכשיר קוסמטי ולהיות מרוצה ממנו מאוד – שקלי לצרף אותו לרשימה הקבועה שלך. זו אולי נשמעת עצה טריוויאלית, אך בפועל נשים רבות מוצאות כי בעבר היו מרוצות מאוד ממוצר מסוים אך שכחו ממנו, וחזרו אליו רק לאחר תקופה ארוכה.

דרך נוספת למצוא את מוצרי הקוסמטיקה המתאימים לך היא באמצעות חוות דעת אישיות – אם מישהי שאת מכירה וסומכת עליה הציעה לך מוצר מסוים מתחום בו את מחפשת אחר מוצר טוב להשתמש בו, נסי את האפשרויות המומלצות עד שתמצאי את זו המתאימה לך ביותר. דרך שלישית לבחירת המוצרים הקבועים שלך היא פשוט בהתאם להמלצות מקצועיות – הן המלצות של אנשי מקצוע מהתחום (הקוסמטיקאית שלך, מאפר מקצועי עימו את מתייעצת וכו') והן המלצות של רופאים במקרה של בעיה רפואית מסוימת (דוגמת המלצה של רופא עור עבור מחלת עור מסוימת וכו').