אקנה רוזציאה טיפול

איפור

אקנה רוזציאה טיפול יעיל – ופשוט!

רובנו אוהבים להסתכל אחורה בערגה ולחלום על החיים כשהיינו צעירים. ובכל זאת, למרות המנהג האנושי-תרבותי לחשוב תמיד כי פעם, כשהיינו צעירים, הכול היה יותר טוב, בעולם באופן כללי ובחיינו בפרט, המציאות היא מעט שונה.

אם יש יתרון ברור בתחום אחד ויחיד שלא ניתן לערער עליו בעולם האסתטיקה הוא שבגיל הטיפש-עשרה ולעיתים גם קצת אחרי, האקנה מהווה את האתגר האסתטי הגדול ביותר, ודווקא בתקופה הפגיעה ביותר שלנו.

בחיינו הבוגרים יש דבר אחד שאנחנו יכולים לשמוח בו תמיד, והוא כי האקנה הינו נחלת העבר, וכי אנו לא חשופים כמעט בכלל לפצעי הבגרות המטרידים את שלוותו של כל מתבגר ממוצע.

 

אקנה של מבוגרים: אקנה רוזציאה טיפול ייחודי

גם מבוגרים חשופים לאקנה. אומנם הרבה פחות, אך האקנה של המבוגרים קיים, ודורש התייחסות רפואית מקצועית. למי שסובל מתופעת אקנה רוזציאה טיפול ייחודי מאפשר רמיסיה של התופעה. האקנה מסוג זה מופיע לרוב אחרי גיל שלושים, והוא אקנה עיקש הרבה יותר מהאקנה של הצעירים.

לאקנה רוזציאה טיפול אשר מעלים קליל את האקנה, אך דורש התייחסות ופעולה, ולא סובל הזנחה. הסיבה היא כי את האחריות לאקנה זה יש לקחת לידיים, שכן הוא נובע לרוב, מבחינה סטטיסטית, מבחירות שאנו עושים כמבוגרים.

 

אז איך מטפלים?

הסוד הגדול הוא הימנעות, ובעצם בחירה באורח חיים מונע, אשר בדרכו שלו גם מונע בעיות נוספות אשר האקנה הוא רק סימן חיצוני להן. מי שורצה להיפטר מאקנה רוזציאה טיפול טוב מתחיל ממנהגי חיים נכונים, בצורה הבאה:

הימנעו מלחץ נפשי. מצאו את הדברים שמלחיצחים אתכם מאוד, ומצאו דרכים לצמצם את הדברים הללו, בעוד שאתם מחפשים דרכים לבצע עוד ועוד פעולות שזיהיתם שמורידים מכם את הלחץ. לחץ נפשי לא ניתן למיגור מוחלט, אך הוא התגלה כנוכח ברוב המקרים של האקנה של המבוגרים, ולכן יש להתייחס אליו.

מעבר לכך, גורמי מפתחי בטיפול בתופעה הינם הימנעות מאלכוהול, משהות ממושכת במזג אוויר חם וסביבה חמה (כמו אמבטיה חמה או סאונה), לחות, כולל חום ולחות בבית, מוצרי קוסמטיקה, ומשקאות חמים. תופעה זו קשורה באופן הדוק לעליית חום הגוף.