אנטי אייג'ינג

טיפול בעור בפנים

בעשורים האחרונים כל נושא האנטי אייג'ינג תפס תאוצה רבה בקרב האוכלוסייה המבוגרת זאת במטרה לשווע מראה צעיר יותר בהרגשה צעירה יותר, וגם בקרב צעירים המנסים למנוע עד כמה שניתן למנוע את תהליכי ההזדקנות אותם הם מרגישים קרבים ובאים, בין אם בקמטוטים קלים בפנים, ירידה בכושר הגופני ועוד. חברות רבות מדגישות שאצל בני אדם ובעלי חיים לא ניתן לעצור את תהליכי ההזדקנות, אלא רק להאט את קצבם.

אנטי אייג'ינג הוא מונח הלקוח מהשפה האנגלית, משמעותו "כנגד הזדקנות" ומונח נוסף בו משתמשים הוא Life Extension שנשמע חיובי בהרבה ופירושו "אריכות חיים". ביטויים אלו כוללים תתי תחומים רבים כמו:

תזונה בריאה

אחד השלבים המשמעותיים ביותר בתחום האנטי אייג'ינג הוא הקפדה על תזונה נכונה באורח חיים בריא. ישנם מבוגרים שאינם מקפידים לשמור על בריאותם בצורה מיטבית ואינם מודעים לחשיבות הרבה שיש לתזונה נכונה. אצל אנשים בעלי תזונה לקויה ועודף משקל ההזדקנות הופכת לתהליך מואץ בהרבה מאשר אנשים שאינם בעודף משקל חריג השומרים על תזונה נכונה.

ניקוי רעלים

ישנן דרכים רבות לניקוי רעלים כמו ויטמינים או תהליכים רפואיים שחלקם פולשניים יותר וחלקם פולשניים פחות. ראשית מומלץ לעשות את הצעדים הראשונים והמשמעותיים ביותר עבור הגוף: הפחתת/הפסקת עישון, הימנעות/התרחקות מאזורים מלאי קרינה והפחתת שתיית אלכוהול. מקור נוסף המכיל רעלים הוא למשל דג טונה שאנו קונים בקופסת שימורים, לכן דיאטנים רבים ממליצים שלא להפריז בצריכת דגי טונה מכיוון שהם מכילים כספית, אך אין זה אומר שצריך להימנע לגמרי מאכילת טונה. בנוסף ישנם אנשים המפתחים רגישות ודלקות פרקים עקב צריכת מוצרי מזון הנמכרים בקופסאות שימורים עקב המתכת בה הם מאוחסנים.

בדיקות רפואיות

אנשים צעירים ומבוגרים חייבים להיות במעקב של רופא לפי המלצות הגוף הרפואי שנותן להם שירות. הבדיקות השכיחות אותן עושים הן בדיקות דם אחת לשנה או שנתיים, מדידת לחץ דם, שקילת הגוף, ארגומטריה ועוד. עם התקדמות הגיל עולה כמות הבדיקות בגלל שחלקן משמשות כגילוי מוקדם של מחלות.

סביבה

בסביבה בה אנו שוהים עלינו לעשות את המיטב על מנת לחיות בסביבה פחותת לחץ, בין אם אנחנו בבית או מחוצה לו. יש לוודא שמקום העבודה מקפיד על הנהלים הבריאותיים ושהסביבה אינה מסוכנת מבחינה בטיחותית, במיוחד כשאתם מבלים שעות רבות במקום העבודה.

פעילות גופנית

אחת הדרכים היעילות לאריכות ימים היא פעילות ספורטיבית מתונה, במידה ואתם לא ממש טיפוסים של ספורט תשמחו לדעת שגם הליכה ממושכת מספר פעמים בשבוע תעזור לכם לשפר את המצב הבריאותי שלכם. במידה ואתם משתמשים במעלית לעיתים תקופות תוכלו לשלב מדי פעם שימוש במדרגות וכבר תרגישו בהבדל.